Денот на трудот – 1 Мај неработен за сите граѓани

Од:

Денот на трудот – 1 Мај 2021 година (сабота) е неработен ден за сите граѓани на Република Северна Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на сите граѓани во државава им го честитаат Денот на трудот.

Би можело да ве интересира

Меѓународниот ден на Бошњаците 28 септември, неработен за припадниците на бошњачката заедница

Ана Ололовска

Првиот ден на Јом Кипур неработен за припадниците на еврејската заедница

Ана Ололовска

Националниот ден на Власите, 23 мај, неработен ден за припадниците на влашката заедница

Ана Ололовска

Првиот ден на Рамазан Бајрам неработен ден за сите граѓани

Ана Ололовска

Здружението на вработени во сектор игри на среќа „Сакам да работам“ упати апел до Владата и Собранието на РС Македонија

Ана Ололовска

Мицкоски: Трудот и работникот не биле никогаш толку погазени како сега од оваа најкорумпирана власт во Европа

Ана Ололовска