Дел од Центар утре без вода

Од:

Поради санирање уличен дефект на цевка со пречник од два цола на улицата „Коле Неделковски“ бр. 44, утре прекин во водоснабдувањето ќе имаат корисниците од улиците „Коле Неделковски“ и „Иван Милутиновиќ“ во општина Центар.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекинот во водоснабдувањето ќе биде од 8 часот до санирање на дефектот.

Би можело да ве интересира

Утре во Скопје ќе има протест и марш, МВР со посебен сообраќаен режим

Горан Наумовски

Општина Центар затвори нелегално градилиште на булеварот „Никола Карев“

„Шанса за Центар“ предупредува: Повторно со техничка исправка на план ќе се гласаат два ката плус спроти стара Градска болница

Маја Илиевска-Пачемска

Комисија од Центар ги запишува покривите што летаа во невремето и поплавените простории

Општина Центар распиша јавен повик за ангажирање на невработени лица од општината за проектот „Образование за сите“

Ана Ололовска

Прекин на водоснабдувањето на неколку улици во Центар

Дел од Центар утре без вода

Од:

Од 09:30 часот утре без вода ќе останат потрошувачите од улиците „Димитрие Туцовиќ“, „Кукушка“, „Ј.Х.Џинот“, „Крсто Баиќ“ и „Ленинова“.

Како што информира РЦУК на Град Скопје, прекинот во водоснабдувањето е поради изведување водоводен приклучок на крстосницата на улицата „Кукушка“ со „Димитрие Туцовиќ“. Жителите ќе бидат без вода се до завршување на приклучокот.

Би можело да ве интересира

Без вода неколку улици во Центар и Карпош

Ана Ололовска

ЕСМ во следните 10 години ќе ги снабдува скопјани со парно греење

Орце Костов

Без вода жителите од населбата Долно Лисиче

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Змија на кејот на Вардар во Скопје: Топлото време ги раздвижи змиите

А1он

Водата во главниот канал во Венеција стана флуоресцентно зелена

Горан Наумовски

Насилство во Скопје: Со автомобил му го попречи патот, па му се закануваше со пиштол

Горан Наумовски