Црногорец без документи пронајден мртов во куќа во Кисела Вода

Од:

Телото на починат човек, за кој подоцна е утврдено дека е од Црна Гора, било пронајдено вчера во куќа во скопската населба Кисела Вода, соопшти полицијата.

„На 15.06.2021 во 14.05 часот во Полициска станица Кисела Вода, од Итна медицинска помош било пријавено дека во куќа во Кисела Вода бил пронајден починат С.П.(72) од Црна Гора, кој немал документи за идентификација, а за кој, по кажување на соседите живеел подолг период во куќата. По наредба на Јавен обвинител телото било дадено на обдукција“, се вели во полииското соопштение.

Би можело да ве интересира

Гостиварец обвинет за пренесување на бруцелоза, побарано да плати парична казна

Ана Ололовска

МВР ги демантира обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ

А1он

Физичка пресметка помеѓу две групи малолетници во средно училиште во Велес

А1он

Во Тетовско за девет месеци 124 странски државјанки приведени за нелегален престој

А1он

МВР е гарант за сите слободни избори од 2017 до денес, ВМРО-ДПМНЕ шири невистини, тврди Министерството за внатрешни

Ана Ололовска

Мицкоски: Јавното Обвинителство да поднесе кривична пријава за злосторничко здружувањe