Четири прекршувања на полициски час во Крива Паланка и Кратово

Од:

Три лица од општините Крива Паланка и Кратово во изминатата седмица биле лишени од слобода поради прекршување на полицискиот час, информира портпаролот на Секторот за внатрешни работи Куманово, Живкица Чавдаревиќ.

Според извештајот на СВР Куманово, во периодот од 14 до 20 мај на подрачјето на Полициската станица од општа надлежност Кратово и Одделение за внатрешни работи Крива Паланка регистрирани се четири прекршувања на мерката забрана за движење.

-Преземени се мерки и активности, при што за едно лице се земени податоци, а три лица се лишени од слобода и за истите ќе следи соодветен поднесок. Во овој период не се регистрирани прекршувања на уредбата за задолжително носење заштитна опрема, информира Чавдаревиќ.

Би можело да ве интересира

Селото Дренак во кривопаланечко десетина дена е отсечено поради снегот

Седумдесет и шестгодишен жител на Крива Паланка убиен во неговиот дом

А1он

Голем пожар на градската депонија во Крива Паланка

Изведба на проектот „Реобмислување – филм, музика и поезија” во Крива Паланка

По насилните протести во Франција: Во градот Кламар се воведува полициски час

ВИДЕО: Големи свлечишта и оштетени патишта од поплавата во Крива Паланка, селото Трново е отсечено

Катерина Ѓуровски