Четири прекршувања на полициски час во Крива Паланка и Кратово

Од:

Три лица од општините Крива Паланка и Кратово во изминатата седмица биле лишени од слобода поради прекршување на полицискиот час, информира портпаролот на Секторот за внатрешни работи Куманово, Живкица Чавдаревиќ.

Според извештајот на СВР Куманово, во периодот од 14 до 20 мај на подрачјето на Полициската станица од општа надлежност Кратово и Одделение за внатрешни работи Крива Паланка регистрирани се четири прекршувања на мерката забрана за движење.

-Преземени се мерки и активности, при што за едно лице се земени податоци, а три лица се лишени од слобода и за истите ќе следи соодветен поднесок. Во овој период не се регистрирани прекршувања на уредбата за задолжително носење заштитна опрема, информира Чавдаревиќ.

Би можело да ве интересира

Во несреќен случај загина маж од Крива Паланка

ОЈО: Маж од Кратово ја тепал и ја давел сопругата, таа се ослободила и со нож го убила него и неговиот татко

Горан Наумовски

МВР со детали за жената која ги избоде мажот и свекорот во Кратово

Двојно убиство во Кратово, 36-годишна жена со нож ги усмртила сопругот и свекорот

Жена со здравствени проблеми нападнала негувателка, а потоа предизвикала пожар и починала

А1он

Пуштен патот Крива Паланка -Деве Баир, Николовски најави повеќе нови проекти

Предраг Петровиќ