Бугарка уапсена во Делчево откако мавтала со нож и се заканувала

Од:

Вчера во Делчево, 44-годишна жена од Бугарија која привремено живеела во градот, им се заканувала со остар предмет на нејзиниот невенчан сопруг и на неговите родители, по што е уапсена, соопшти полицијата.

„На 16.03.2021 во 22.00 часот во Делчево, полициски службеници од ОВР Делчево ја лишиле од слобода Б.Д.В.(44) од Република Бугарија, со привремено живеалиште во Делчево, бидејќи претходно со остар предмет се заканувала на нејзиниот невенчан сопруг и неговите родители,“ се вели во соопштението од МВР.

Лицето било задржано во Полициската станица Делчево за понатамошна постапка, додаваат од полицијата.

Би можело да ве интересира

Од септември лани до сега уапсени 479 лица барани со потерници

Ана Ололовска

Приведен охриѓанец кај кого се пронајдени 33 куршуми

Ана Ололовска

Приведен дилер од Гостивар

Ана Ололовска

Жена паднала од тераса во центарот на Скопје

Жарко Настоски

Скопјанец направил сообраќајка и избегал, подоцна со колата удрил полицаец и пак бегал

Жарко Настоски

Скопјанец уапсен на „Ленинова“, бил агресивен кон полицајци

Жарко Настоски