Арсовски: Една недела молк од институциите за вмешаноста на наркокартелот Заеви во трговијата со марихуана

Од:

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на слики до Заев и Спасовски, беше уапсен заедно со возачот на Трајче Заев за над 800.000 евра вредна марихуана, а Трајче Заев и Бобан Заев отидени во Дубаи, а Оливер Спасовски повторно не понесува никаква одговорност рече на прес конференција портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски.

„Срамота е Оливер Спасовски да излегува на јавни настапи и да говори недоветни и нереални работи, бидејќи сите знаат што се случува во државата, а да не говори за најважното во моментов, а тоа е кога ќе си поднесе оставка од функцијата министер за внатрешни работи. Бидејќи е заглавен во криминал до гуша и повеќе таму не му е место“ – вели Арсовски.

Би можело да ве интересира

Заев вели дека не е можно да се раздвојат Албанија и Македонија на патот кон ЕУ

Жарко Настоски

Заев: Европскиот пат итно мора да се откочи, ама за идентитетот нема да преговараме

Жарко Настоски

Приведени тројца разбојници од Арачиново кај кои е пронајдена и дрога

Ана Ололовска

ВИДЕО: За македонскиот јазик и идентитет не може да се разговора, порача Заев на средбата со Фон дер Лајен

Ана Ололовска

Почнува Делфи економскиот форум во Атина, ќе учествуваат Заев, Димитров и Нуредини

Ана Ололовска

Албански државјани уапсени во Италија и во Лондон поради шверц на дрога