Апасиев нема да оди на лидерска: Ден на жалост заради двојното убиство, не средба за датум за избори

Од:

Лидерот на Левица, Димитар Апасиев најави дека нема да учествува на лидерска средба која е закажана за утре.

„Утре треба да биде ден на жалост заради двојното убиство, а не на лидерска за датум за избори. Поради ова, јас како претседател на Левица го откажувам моето учество на планираната средба и апелирам до премиерот истата да се помести за посоодветен тајминг, после расчистувањето – преку парламентарна надзорна расправа – на сите неразјаснети прашања поврзани со пропустите на МВР и ОЈО изминативе денови (за време на самитот на ОБСЕ)“, напиша Апасиев.

Би можело да ве интересира

СДСМ: ЕУ е единствен патоказ за подобра македонска иднина

А1он

Морничави детали од трагедијата во Нови Сад: Обредни египетски симболи и црна марама во дворот

А1он

СДСМ: ДПМНЕ со Силјановска нудат враќање назад во изолација, далеку од ЕУ

А1он

Апасиев: Покажавме дека имаме структура која им боде очи на нашите непријатели

Катерина Ѓуровски

Детали за вчерашното убиство во Прилеп: Уапсени се малолетник и 21-годишно момче

Горан Наумовски

Во Германија: Војник уби четири лица, меѓу кои и едно дете