Антикорупциска ќе постапува по случајот со Рашкоски

Од:

Државната комисија за спречување на корупцијата ќе постапуваат по случајот со генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, во врска со тендерот за безбедносниот систем на Македонска навигација.

Од ДКСК потврдија дека ќе проверуваат дали Рашковски има евентуална вмешаност во изборот на оператор кој треба да постави нов радарски систем на скопскиот аеродром.

Би можело да ве интересира

ОЈО отфрли иницијатива на ДКСК поради застареност

Ана Ололовска

Спасовски бара од Антикорупциска да ги истражи обвинувањата на ВМРО-ДПМНЕ против него

А1он

Ректорот Јанкуловски контра антикорупциската комисија: Не земам две плати, туку додаток на плата

Клиника Жан Митрев: Ја поздравуваме иницијативата на Антикорупциска, отворени сме за соработка

А1он

ВИДЕО: Беџети кривично да одговара за платформите на Матка, предложи Антикорупциската

Кристијан Ландов

На новинарите не им беше дозволено да ја следат дисциплинската постапка за инспекторот Илиевски

Васко Маглешов