Антикорупциска ќе постапува по случајот со Рашкоски

Од:

Државната комисија за спречување на корупцијата ќе постапуваат по случајот со генералниот секретар на Владата, Драги Рашковски, во врска со тендерот за безбедносниот систем на Македонска навигација.

Од ДКСК потврдија дека ќе проверуваат дали Рашковски има евентуална вмешаност во изборот на оператор кој треба да постави нов радарски систем на скопскиот аеродром.

Би можело да ве интересира

ЈОРСМ и ДКСК ќе ја засилат соработката во борбата против корупцијата

Ана Ололовска

Пад од 13 места за земјава во однос на степенот на корупција, Владата уверува дека води бескомпромисна борба

Ана Ололовска

Во почетокот на февруари ќе се знае методологијата за утврдување на имотната состојба на судиите

Ана Ололовска

Ивановска: Ако се реши „Рекет“, ќе се зголеми довербата на граѓаните во институциите

Ана Ололовска

Поради бирократски прашања заглавено просторното и кадровското екипирање на антикорупциската комисија

А1он

Османи на средба со членовите на ДКСК, тема претстојните избори

Ана Ололовска