Алијанса за Албанците и Алтернатива прогласија победа во Гостивар и Дебар

Од:

Алијанса за Албанците и Алтернатива прогласија победа во Гостивар и Дебар.

Партискиот претседател на Алијансата, Зијадин Села соопшти дека во втор круг ќе одат во Струга, Врапчиште, Боговиње, Теарце и Чаир.

За Тетово, рече дека се чекаат официјалните резултати.

Села во своето обраќање обвини за уцени, притисоци и поткуп.

Би можело да ве интересира

ДИК одлучува по приговори од вториот круг на изборите за градоначалник на Дебар

Ана Ололовска

Избори за градоначалник на Дебар: Дука од ДУИ – 4.291 глас, Поцеста од АА/А – 4.153

А1он

Хекуран Дука го победи Беким Поцеста во Дебар за 138 гласа

Катерина Павлова-Николовска

Дука прогласи победа во Дебар

Ана Ололовска

Во Дебар затворени гласачките места

Ана Ололовска

Во Дебар се зголемува излезноста на гласачите

Ана Ололовска