Алијанса за Албанците: Дивоградбите во Струга се прават со амин на градоначалникот

Од:

Од Алијанса за Албанците велат дека институциите се алатка за криминал на градоначалникот на Струга Рамиз Мерко.

„Арогантното и неодговорното однесување на градоначалникот на Струга, уште еднаш покажа дека дивите градби во Струга се прават со знаење, амин и згора на тоа и со негово стимулирање. Повеќето од тие што градат околу езерото и не само, ги кажуваат истите зборови: „Се договоривме со Рамиз“. На овој уништувач на секоја вредност и богатство на граѓаните на Струга, не му е местото таму“, пишува во соопштението од Алијанса за Албанците.

Тие ја повикуваат полицијата, Обвинителството, Судот и Владата, да преземат мерки се додека не стане предоцна.

„Нашето богатство се уништува и узурпира. Додека организираниот криминал цвета на секој агол на Струга“, пишува во соопштението.

Би можело да ве интересира

Татеши: Ќе ја вратиме изгубената насмевка

Ана Ололовска

Алијанса за Албанците одржа предизборен собир во гостиварско Форино

Ана Ололовска

Предлог казни од 3.000 до 5.000 евра за пет физички и две правни лица во Струга​

Ана Ололовска

Беџети од Алијанса за Албанците бара печалбарите да можат да дојдат во Македонија без тест за Ковид-19

А1он

Двајца угостители од Струга не ги почитувале мерките за спречување на Ковид-19

А1он

Алијанса за Албанците: Али Ахмети зборува за албански премиер, додека бојкотира албански претседател

А1он