Ахмети: Дехари работел и ќе работи во интерес на сите кичевчани

Од:

Демократската унија за интеграција (ДУИ) вечерва ја заокружи предизборната кампања со собир на плоштадот во Кичево и претставување на кандидатот за градоначалник во оваа општина Фатмир Дехари, предложената советничка листа и проектите со кои ја бараат довербата од граѓаните.

dobivaj vesti na viber

Претседателот на ДУИ Али Ахмети рече дека Дехари ќе ја има целосната подршка од сите структури бидејќи со работа се докажал и успеал да ја добие довербата на сите граѓани на Кичево без оглед на нивната етничка припадност.

Дехари, кој се кандидира вторпат за градоначалничката функција, рече дека како и досега ќе работи во интерес на сите граѓани од која било етничка припадност.

– Ќе продолжам да градам инфраструктурни објекти во интерес на сите граѓани. Денеска со чист образ ја барам подршката од сите кои живеат во Кичево, рече Дехари заблагодарувајќи се на печалбарите кои се дојдени во голем број за гласањето задутре.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Абази за сликите со функционери од ДУИ во опуштена атмосфера: Се најдовме случајно

Кристијан Ландов

Внатрепартиски избори во ДУИ следната година

Незадоволната „огнена група“ доби партиски функции, избрано централното претседателство на ДУИ

ДУИ одлучи, ќе се избира ново претседателство

Груби: ДУИ може без мене, никој не е незаменлив, раскол нема

Кристијан Ландов

Незадоволните во ДУИ се сретнаа со Али Ахмети: Остануваат на барањата за промени во извршната власт

Катерина Павлова-Николовска