30 семејства од Кавадарци пријавиле поголеми штети од невремето

Од:

Невремето што синоќа го зафати Кавадарци направи големи проблеми во градот. Поплави улици, дворови и подрумски простории во десетици куќи. Од општината информираат дека добиле 50 пријави од кои 30 се за поголеми штети.

dobivaj vesti na viber

Во делови од Кавадарци вчера наврнаа и до 40 литри дожд на метар квадратен за половина час. Улиците беа прекриени со наноси од кал.

Општината информираше дека во текот на ноќата и денеска се санираат последиците. Ќе биде формирана комисија за проценка на штетите.

Би можело да ве интересира

Вработена во центар за социјални работи во Кавадарци фалсификувала исправи

Кавадарци се збратими со украинска Буча

Катерина Павлова-Николовска

Кавадарчанка го заклала партнерот па го запалила телото

Катерина Павлова-Николовска

Мажот од Кавадарци бил избоден со нож, па бил запален

Горан Наумовски

Во куќа во Кавадарци пронајдено тело на маж со видливи изгореници

Катерина Павлова-Николовска

Филантропите од Кавадарци во нова мисија „3000 компјутери за Нова Година“