15 саксии со марихуана случајно откриени од пожар на Марково Крувче

Од:

Скопски полицајци, вршејќи увид на местото на помал шумски пожар на падините на Водно, вчера случајно откриле 15 саксии со марихуана, скриени во близина на месноста Марково Крувче, соопшти МВР.

„На 29.07.2021 во 13.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во парк – шума „Водно“, на место викано „Марково крувче“, настанал пожар во кој биле опожарени смрека, трева и борова шума. При увидот биле пронајдени и околу 15 саксии со стебла „канабис сатива“ кои биле зафатени од пожарот“, се вели во соопштението од полицијата.

Од МВР додаваат дека се работи на расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Зголемен број интервенции на беровската полиција во изминатото деноноќие

А1он

Ѓорчепетровец пукал со пиштол од балкон

А1он

Тешко повредена жена откако ја прегазил автомобил на излезот од Кичево

А1он

66 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Битола

А1он

Притвор за двајца Авганистанци кои претепале и ограбиле Индиец во близина на Табановце

А1он

Приведени двајца дилери во Штип

А1он