И УПОЗ утре на протестот против поскапувањата

Од:

Конечно се огласи и синдикатот за поскапувањата. Но не целиот, туку само Синдикатот на управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани.

dobivaj vesti na viber

Го подржаа граѓанското здружение „АМАН“, и нивните протести и барања за намалување на цената на бензините на ниво од 2008 и враќање на дневната ефтина тарифа.

Членовите на УПОЗ ќе учествуваат со својата поддршна протестот закажан за утре.

УПОЗ денеска се огласи и соопшти дека пред десетина дена побарал од претседателот на ССМ да свика вонредна седница на која Претседателството ќе изгради став со заеднички барања на сите гранкови синдикати во ССМ.

Би можело да ве интересира

Првомајски работнички протест: Повисоки плати од утре, не сме ви робови седум дена во неделата

Катерина Павлова-Николовска

Еколошки активисти блокираа четири моста во Лондон

А1он

Кривичен суд: Граѓаните имаат право да протестираат, но пресудата за сообраќајката кај „Сити мол“ не е правосилна, подлежи на проверки

А1он

(ВИДЕО) Со протест се бараше правда за сообраќајката кај „Сити мол“: Доста беше тортурата и лудилото

Кристијан Ландов

ФАО: Цените на храната пораснале рекордно, најмногу поради војната во Украина

А1он

Протест пред РИК во Белград поради изборна измама

А1он

1 comment

Caci 03/09/2012 - 23:54 at 23:54

Pa da otkako imase milion komentari i reakcii za sindikatot, a toj seuste spie t.e. nesmee da reagira, bidejki nema amin od gazdite se znae koi im se gazdi, sramota, da e vo druga drzava sindikatot dosega cel narod trebase da go sobere na ulica i so nego na celo da se protestira,a ne vaka dvajca bez trojca a site sme zasegnati, i se dodeka ne sme slozni ke si trgame kako ke ne natovarat

Reply

Leave a Comment

5 × 5 =