Концерт на Калиопи во Велешкиот театар

Од:

По многубројните концерти во регионот, а на покана од Народниот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ од Велес, Калиопи подготвува вистинско музичко доживување за македонската публика информираат од велешкиот театар.

Концертот ќе се одржи на 26. ноември 2022 година, на големата сцена „Петре Прличко“, со почеток во 20.00 часот. Влезниците се во продажба на билетарницата на театарот.

Би можело да ве интересира

Калиопи: Ова е најтажниот ден во мојата кариера

Трагедија на концерт на Калиопи во Белград: Жена почина во салата

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Вечерва се одржува доделување на музичките награди МАС

Драган Поповски

„Шекспиријада“ на студентите од ЕФТА во Велешкиот театар

Наум Локоски

Калиопи одржа акустичен концерт во Белград

Наум Локоски

Руска верзија на „Црно и бело“ – Калиопи

Ана Ололовска