teatar veles

Култура

Концерт на Калиопи во Велешкиот театар

А1он
По многубројните концерти во регионот, а на покана од Народниот театар „Јордан Хаџи Константинов-Џинот“ од Велес, Калиопи подготвува вистинско музичко доживување за македонската публика информираат
Култура

„Шекспиријада“ на студентите од ЕФТА во Велешкиот театар

А1он
На Малата сцена на Театарот „Јордан Х.К-Џинот“ во Велес утревечер со почеток во 20 часот ќе гостува испитната претставата „Шекспиријада“ на студентите по актерска игра