Изложба на дизајнирани постери за промоција на волонтерство, помош и поддршка во заедница

Од:

Изложба на дизајнирани постери инспирирани од 100-годишнината од Меѓународна федерација на друштвата на Црвен крст и Црвена полумесечина која ова година во целиот свет се одбележува под мотото “Љубов” ќе биде отворена денеска во Public Room во Скопје.

dobivaj vesti na viber

Како што информираат од Црвениот крст на Град Скопје, постерите во изминатите три месеци се изработувани од страна на студентите од Академијата за графички дизајн– при СЕМОС едукација.

Настанот се реализира во рамки на неделата на Црвениот крст која се одбележува од 08 до 15 мај, а има за цел да промовира волонтерство, доброволна работа, помош и поддршка во заедница.

Би можело да ве интересира

„Отпорност“ – изложба на фотографии од жени кои инспирираат промени

Отворање на изложбата „Без дистанца“ Куманово

Ана Ололовска

Изложбата „Уметноста како трансформирана реалност“ на Берат Беќири, Астрит Реџепи и Улбер Даути во КИЦ на РСМ во Софија

Ана Ололовска

Во галерија „КО-РА“отворена изложбата фотографии на Драги Неделчевски, познат и наградуван фотограф од Тетово

Ана Ололовска

Изложба „Карпино 2022“ во Куманово

Дритон Селмани со самостојна изложба во МСУ – Скопје

Ана Ололовска