Свет

Вести од светот – Политика – Економија – Финансии | А1он

Свет

На „Јутјуб“ објавена прва снимка на породување со магнетна резонанца

А1он
На сајтот „Јутјуб“ за првпат е објавена снимка на породување со магнетна резонанса, што го направиле група научници од Берлин предводени од докторот Кристијан Бамберг.
Свет

Путин му го честитал изборот на Морси за претседател

А1он
Рускиот претседател Владимир Путин денеска телефонски му го честитал изборот на својот египетски колега Мохамед Морси, посакувајќи му „успех во решавањето на сложените и големи
Регион Свет

Двата куршуми во Сараево со кои започна Првата светска војна

А1он
Дваесетгодишниот Гаврило Принцип, член на организацијата „Млада Босна” на денешен ден 1914 година го изврши фаталниот атентат на австроунгарскиот престолонаследник Франц Фердинанд и неговата сопруга
Свет

Oбама ги штити Американците од вонземјани

А1он
Повеќето Американци имаат највисока доверба во американскиот претседател Барак Обама кога станува збор за справување со можна инвазија од вселената, покажуваат резултатите од студијата на