Спорт

Спорт – Фудбал – Вести – Кошарка – Тенис – УЕФА – ФИФА – НБА | А1он

Спорт

Британските функционери нема да гледаат Евро 2012

А1он
Британија ќе го бојкотираат ЕП во Украина поради Тимошенко, функдионерите од Велика Британија официјално соопштија дека ќе го бојкотираат Европското првенство во фудбал поради случувањата
Спорт

Евро 2012 – Група Д (Украина, Шведска, Франција, Англија)

А1он
Последната група на шампионатот која може да донесе и големи изненадувања. Англија и Франција тука се големи фаворити, но земајќи ја во предвид моменталната ситуација