skijanje

Свет

(ВИДЕО) Зимска идила: Путин и Лукашенко заедно на скијање во Сочи

А1он
Наспроти затегнатата ситуација во Русија и Белорусија протестите против нивното владеење, кои траат со месеци, рускиот претседател Владимир Путин и неговиот белоруски колега и стар
Спорт

Десет скијачки клубови со реакција поради изоставање на Јана Атанасовска од листата за ваучери на СФМ

А1он
Скијачките клубови: Ски Клуб Полар, Сноуборд Клуб Полар, КОБНС Скии Рис Скопје, ФОКС Ски Клуб, К.Б.Н.Д Мирна Долина, ЗСР Клуб 28, Ски Школа Љуботен, Ски
Спорт

Без македонски учесници на утрешниот слалом на Светското првенство во алпско скијање

А1он
Македонските скијачи не успеаја преку денешните квалификации да обезбедат настап на утрешната трка во слалом, со која официјално ќе заврши натпреварувачкиот дел на Светското првенство
Спорт

Злато за Линсбергер во женскиот слалом на СП во алпско скијање

А1он
Австријката Катарина Линсбергер го освои денеска златниот медал на Светското првенство во алпско скијање во Кортина д’Ампецо. Линсбергер, која беше првопласирана и по првата трка,
Спорт

Четворица македонски скијачи денеска настапуваат на СП во Кортина д’Ампецо

А1он
Светското првенство во алпско скијање во Кортина д’Ампецо продолжува денеска со квалификациите во слалом, на кој ќе настапат четворица македонски скијачи. На стартната точка на
Спорт

Австриецот Шварц светски првак во алпска комбинација

А1он
Австриецот Марко Шварц ја освои денеска титулата во алпска комбинација на Светското првенство во скијање што се одржува во италијанскиот зимски центар Кортина д “Ампецо.
Спорт

Шифрин го освои златото во алпска комбинација на СП

А1он
Американката Микаела Шифрин е победничка во третата дисциплина на Светското првенство во Кортина д’Ампецо. Американката двете трки (супервелеслаломот и слаломот) ги заврши со вкупно време
Спорт

Лара Гут Бехрами победничка на Мундијалскиот супервелеслалом

А1он
Швајцарката Лара Гут Бехрами беше најбрз на првата трка на Светското првенство во алспко скијање во италијанскиот зимски центар Кортина д’Ампецо. Таа до златото во