Култура

Последни, најнови вести и видеа од културниот живот во Македонија, Балканот и Светот.

Култура

Промоција на „Семоќниот НЛП“ од Дејвид Молдин и Пет Хаџинсон

А1он
Агенцијата за комуникации „Ксантика“ заедно со Клубот „Матица“, а во соработка со Регионалната платформа за активизам „Лице в лице“, денеска ќе ја промовираат новата книга
Култура

Македонската филхармонија го одбележува денот на вљубените

А1он
Македонската филхармонија, специјално за Денот на вљубените – 14 Февруари, вечер ќе одржи концерт на кој ќе изведе избор од песни и композиции, кои ја одбележаа музичката
Култура

„Годишна изложба“ на Друштвото на ликовни уметници на Македонија

А1он
Во Музејот на Град Скопје вечер ќе биде отворена ревијалната „Годишна изложба“ на Друштвото на ликовни уметници на Македонија. На изложбата ќе бидат претставени дела на
Култура

Друштвото на писателите на Македонија одбележува 66 години постоење

А1он
Друштвото на писателите на Македонија денеска ќе ја одбележи 66-годишнината од основањето. На свеченоста што ќе се одржи во седиштето на македонската писателска асоцијација ќе бидат врачени наградите за