Регион

Тачи: Не очекуваат тешки денови во односите со Србија

А1он
Косовскиот претседател Хашим Тачи во вторникот изјавил дека Косово во односите со Србија го очекуваат „тешки денови“ и дека потребна е „политичка и граѓанска мобилизација
Македонија

Хан: Само широко парламентарно мнозинство може да ја врати Македонија на европскиот пат

А1он
Европскиот комесар задолжен за европската соседска политика и за преговорите за проширување, Јоханес Хан во обраќањето до Парламентарното собрание на Советот на Европа (ПССЕ) се
Македонија

Избор на најдобар менаџер за човечки ресурси во Македонија

А1он
Македонската асоцијација за човечки ресурси третпат организира избор на најдобар менаџер за човечки ресурси. Пријавувањето може да се изврши до 31 јануари годинава на маил
Магазин

ВИДЕО: Расположениот Род Стјуарт направи урнебесно шоу во извлекувањето за Шкотскиот куп

А1он
Сер Род Стјуарт има одличен рецепт за како да ја зголеми гледаноста на извлекувањето на двојките за 1/8 финалето од Шкотскиот Куп. Британската рок ѕвезда