Жена од Шпанија се спасила од киднапер кој ја врзал со катанец и синџир околу вратот

Од:

Осудениот педофил е уапсен во Шпанија поради обид за киднапирање, откако жена со катанец и синџир околу вратот се појавила во локална болница. Лекарите во градот Миранда де Ебро останале запрепастени кога жена со модринки на лицето влегла во болницата „Св. Јаков“. Околу вратот и рацете и бил заклучен синџир со два катанци, а на медицинскиот персонал му објаснила дека побегнала од киднапер, пишува Олив прес.

40-годишната жена, чие име не се соопштува, на полицијата и рекла дека претходно била во болница за да посети болен пријател. Кога си заминала, таа рече дека мажот и понудил патување до дома, но на пат рекол дека мора да застане во неговата куќа за да земе неколку работи. Тогаш наводно ја добил нејзината доверба и ја поканил внатре, но откако ја затворил влезната врата ја претепал до бесознание.

Жената рекла дека кога се освестила, мажот се обидел да ја задави со синџир околу вратот. Потоа и ги врзал рацете со друг синџир за да ја спречи неговата жртва да возврати и да ја спречи да избега. Во полицискиот извештај, жената рекла дека успеала да побегне низ прозорец и да отиде кај роднините кои потоа ја однеле во болница.

Полицијата потврди дека 57-годишен маж е уапсен и засега е идентификуван само како Ј.М.Г. Тие додаваат дека тој претходно бил осуден за киднапирање и злоупотреба на деветгодишно девојче во Бургалеса во декември 2015 година. Случајот сега го истражува Единицата за семејно насилство и се третира како инцидент на сексуално насилство.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Mоментот кога пожарникарите спасуваат двајца луѓе од запалената зграда во Валенсија

Катерина Ѓуровски

ВИДЕО: Четоврица мртви и 19 исчезнати во страотниот пожар во Валенсија

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Најмалку 13 повредени во пожар во станбена зграда во Валенсија

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Голем пожар во зграда во Валенсија

Горан Наумовски

Во Шпанија разбиен огранок на балкански нарко-картел

А1он

(ВИДЕО) Се урна дел од зграда во Шпанија, тројца загинати