ВИДЕО: Евакуирана железничка станица во Брисел поради закана од бомба

Од:

Полицијата ја евакуира железничката станица Брисел-Норд во главниот град на Белгија, изјави претставник на федералната полиција за Спутник.

„Поради предупредување за бомба, возовите не застануваат во моментот на станицата Брисел-Норд“, објави операторот СНЦБ на „Твитер“.

Сообраќајот не е во прекин, иако на возовите не им е дозволено да застанат на станицата.

Би можело да ве интересира

Од компликации поврзани со коронавирусот, почина тригодишно дете во Белгија

Горјан Грнчаровски

Белгија воведува построги мерки против Ковид-19

Ана Ололовска

Белгија го одбележува Денот на независноста

Ана Ололовска

Во Белгија повторно расте бројот на заболени од Ковид-19

Ана Ололовска

Белгиската Влада ги советуваше граѓаните да не ја напуштаат државата поради вирусот

Предраг Петровиќ

Белгиската министерка за здравство се појави во Парламентот со необична маска

А1он