Земјотрес со јачина од 5,7 степени го потресе јужен Иран

Од:

Силен земјотрес со интензитет од 5,7 степени според Рихтеровата скала ја погоди јужната иранска провинција Фарс, јави иранската државна телевизија.

Епицентарот на земјотресот бил во близина на градот Хешта. Засега нема извештаи за можни жртви или материјална штета.

Би можело да ве интересира

Шеф на иранската дипломатија: Иран наскоро ќе ги обнови нуклеарните преговори

А1он

Иран: Разговорите во Виена ќе продолжат наскоро, за неколку недели

А1он

Иран нема да дозволи присуство на ИД на границата со Авганистан

Иран и Македонија ќе соработуваат во културата, економијата и политиката

А1он

„Рајанер“ ги зголеми проценките за превоз на патници во наредните години

А1он

Иран ги обнови комерцијалните летови со Авганистан

А1он