Земјотрес од 5,9 по Рихтер регистриран крај Салвадор

Од:

Земјотрес од 5,9 по Рихтеровата скала ги погоди брегот на Салвадор. Потресот е регистриран на 46 км јужно од градот Нуева Сан Салвадор.

Не е издадно предупредување за цунами. Засега нема информации за жртви или материјална штета.

Би можело да ве интересира

Салвадор погоден од земјотрес со интензитет од 5,5 степени по Рихтер

Ана Ололовска

Тројца загинати откако се урна салвадорски воен авион во Пацификот

Ана Ололовска

Претседателот на Салвадор сам си се нарече диктатор

Ана Ололовска

Биткоинот стана официјална валута во Салвадор

Во здружена полициска акција во Централна Америка уапсени над 700 криминалци

Ана Ололовска

Политичка криза во Салвадор

Ана Ололовска