Во САД се урна товарен авион, неизвесна судбината на екипажот

Од:

Во близина на градот Толедо во американската сојузна држава Охајо синоќа се урна товарен авион и се запали кога удри во два паркирани автомобила, изјави претставник на аеродромот Толедо.

Во авионот биле две лица и нивната судбина се уште е неизвесна.

Се уште не е позната причината за авионската несреќа.

Би можело да ве интересира

Американ ерлајнс ја имала една од најлошите бизнис-мерки во историјата

Ана Ололовска

Пекинг бара САД да не демонстрира сила

Ана Ололовска

Најмалку четворица убиени на забава во Калифорнија

Ана Ололовска

САД ги поддржуваат мирните протести во Иран

Ана Ололовска

Трамп: Моето здравје е одлично

Ана Ололовска

САД воведоа санкции за кубанскиот министер за внатрешни работи

Ана Ололовска