ohajo

Свет

ВИДЕО: Двегодишно дете во САД ја уби бремената мајка

А1он
Бремена 31-годишна жена починала откако била застрелана во грбот од нејзиниот двегодишен син во американската сојузна држава Охајо, соопшти полицијата. Лаура Илг, која била бремена
Свет

ВИДЕО: Татко монструм од Охајо ги наредил трите сина и ги убил, полицијата затекнала хорор во дворот

А1он
Тројца браќа, на возраст од седум, четири и три години, се убиени од нивниот татко, а мајката е ранета во нивниот дом во Охајо соопшти
Свет

Вонредна состојба во Охајо поради демонстрации против полицијата

А1он
Во градот Акрон, Охајо денеска е прогласена вонредна состојба, воведен е полициски час и откажан огномет по повод Денот на независноста, по ескалацијата на протестите
Свет

Се зголемува бројот на смртни случаи во домовите за стари лица во Охајо

А1он
Бројот на починати од последиците од коронавирусот во домовите за стари лица во Охајо продолжува алармантно да се зголемува, изјави Мелани Амато, претставник на здравствената