Во Русија за еден ден преку 6,5 илјади заразени од Ковид-19

Од:

Во Русија денеска се пријавени 6.760 новозаразени со вирусот Ковид-19, со што вкупниот број изнесува 661.165.

Во изминатите 24 часа починаа 147 луѓе, а од почетокот на пандемијата во Русија како последица на коронавирусот починаа 9.683 луѓе.

Би можело да ве интересира

Индија тестира три вакцини против коронавирусот и е подготвена да ги дистрибуира

Ландов

Гејтс: Јас спасувам животи, а некои ме обвинуваат дека убивам

А1он

Матоши: Не се укинуваат ПЦР тестовите за македонските граѓани при влез во Косово

А1он

Дневен преглед Ковид-19: Во речиси сите соседни земји има над 200 новозаразени за 24 часа

А1он

Северина позитивна на Ковид-19

А1он

Расте недовербата во анти-ковид вакцината, се повеќе Американци не сакаат да се вакцинираат

Горјан Грнчаровски