Во Русија регистрирани рекордни 98.040 нови ковид случаи

Од:

Во Русија се регистрирани 98.040 нови случаи на инфекција со коронавирус, што е рекорден број осми ден по ред, додека сојот омикрон продолжува да се шири, соопшти денеска кризниот центар.

dobivaj vesti na viber

Во извештајот се наведува дека 673 лица починале од Ковид-19 во претходните 24 часа.

Вчера официјално имаше 88.816 заразени, а денешната бројка претставува голем скок.

Би можело да ве интересира

Рускиот Врховен суд ќе одлучи дали Азовскиот полк е терористичка организација

Русија го напушта Советот на државите од Балтичкото Море

Русија планира да ги напушти Светската здравствена и Светската трговска организација

Кремљ го обвинува Западот дека води дипломатска, економска и политичка војна против Русија

Рено продаде удел во рускиот АвтоВАЗ за една рубља

Ана Ололовска

Русија протерува двајца фински дипломати

Ана Ололовска