Во Мексико 1.890 заразени со Ковид-19, 79 починати

Од:

Мексиканското Министерство за здравство објави дека досега во земјата се регистрирани 1.890 случаи на коронавирусот.

Од Ковид-19 досега починале 79 луѓе, кои имале хронични заболувања или биле постари.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Екстремно жешко во Мексико, десетици мртви

Катерина Ѓуровски

(ВИДЕО) Топлотен бран во Мексико: Мртви мајмуни паѓаат од дрвја

(ВИДЕО) Голема несреќа во Мексико: Силен ветер ја сруши бината на предизборен митинг, има мртви

Најмалку осум лица се убиени во напад на криминалци во Мексико

Горан Наумовски

Силен земјотрес го погоди Мексико

Три лица загинаа во хеликоптерска несреќа во Мексико Сити