Во Брисел продолжен полицискиот час, заштитни маски задолжителни насекаде

Од:

Во Брисел, од понеделник, 26 октомври, маските повторно ќе бидат задолжителни насекаде и во секое време, а полицискиот час ќе биде продолжен и на граѓаните ќе им биде забрането да ги напуштаат своите домови од 22 до 6 часот наутро.

Работата од дома е задолжителна, каде и да е можно, и сите културни и спортски објекти се затворени, одлучија градоначалниците на 19 градски општини, како дел од зајакнување на мерките за заштита од ширење на Ковид-19.

Продавниците мора да бидат затворени во 20 часот, а луѓето мора да одат на шопинг сами.

Би можело да ве интересира

Речиси 700 починати од Ковид-19 во Британија – најмногу во последните шест месеци

Жарко Настоски

Ветеринарен експерт на СЗО сака повторно да ги испита првите случаи на Kовид во Вухан

Жарко Настоски

Кон: Ситуацијата во Србија е критична, мерките во секој случај беа задоцнети

Жарко Настоски

СЗО: Да се одложат празничните собири низ Јужна и Северна Америка

Жарко Настоски

704 новозаразени и деветмина починати од Ковид-19 последните 24 часа

Жарко Настоски

Хрватска: Новите рестриктивни мерки ќе траат најмалку до Божиќ, вели премиерот Пленковиќ

Жарко Настоски