Во Атланта целосна забрана за пушење и на аеродром

Од:

Градскиот совет на Атланта ја потврди забраната за пушење во ресторани и барови и на еден од најпрометните аеродроми на светот.

dobivaj vesti na viber

Членовите на градскиот совет ја изгласале оваа забрана вчера, пренесува денеска списанието „Атланта џурнал конститјушн“ и таа опфаќа цигари, пури и електронски цигари, а ако ја потпише градоначалникот, стапува во сила на 2 јануари 2020 година.

Некои продавници за тутун и електронски цигари, приватни клубови и барови за цигари ќе бидат изземени од забраната, информира списанието, па не е сосема јасно дали забраната ќе се однесува на сите деловни единици на аеродромот во Атланта.

Би можело да ве интересира

САД ќе почнат трговски преговори со Тајван

Лиз Чејни најави кандидатура за претседател на САД „за да спречи Трамп да влезе во Белата куќа“

Ана Ололовска

Иран подготвен за размена на затвореници со САД

Ана Ололовска

САД извршија проба на интерконтинентална ракета со дострел од речиси 6.800 километри

Сеул: Големи воени вежби на САД и Јужна Кореја следната недела

Ана Ололовска

ФБИ: Безбедносните агенции на САД се соочуваат со закани по претресот на домот на Трамп во Флорида

Ана Ололовска