atlanta

Спорт

Капитенот на Аталанта му се извини на Кулибали за расистичките навреди од фановите

А1он
Расизмот и понатаму е горлив проблем на италијанскиот фудбал кој постојано излегува на површина и на највисоко ниво. На неодамнешниот натпревар на Аталанта и Наполи
Свет

Полицаецот кој го уби Афроамериканецот Рајшард Брукс се соочува со смртна казна

А1он
Јавен обвинител од Џорџија синоќа поднесе обвинение за убиство против отпуштениот полициски службеник кој го уби Афроамериканецот Рајшард Брукс. Смртта на 27-годишниот Брукс е уште