ВИДЕО: Снимен моментот на големиот одрон во Франција, огромен облак го прекри мостот

Од:

Меѓународните железнички врски меѓу Италија и Франција преку тунелот Фрежус се прекинати на „неодредено време“ поради големо лизгање на земјиштето во францускиот регион Савој кој граничи со Пиемонт, соопшти денеска италијанско-француската меѓувладина комисија за железничката линија Торино-Лион.

Одронот се случил во долината Мориен во неделата попладне, јавува италијанската новинска агенција АНСА. Комисијата соопшти дека францускиот железнички оператор Sncf ги блокирал сите возови на нивните појдовни станици и дека може да поминат денови, а можеби и недели пред да се обноват услугите.

Би можело да ве интересира

Измамниците во Франција на старите лица им наплаќале од 300 до 2.100 евра за уништување на бубачки

Горан Наумовски

Бомгартнер: Патот по кој треба да се чекори е оној кон ЕУ

Брутално убиен навивач: Му забодеа нож во грб

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Туристи нападнати во близина на Ајфеловата кула, eден загина, двајца се повредени

Француски професор убиен затоа што покажувал карикатури на пророкот Мухамед

Горан Наумовски

Хорор во Франција: Си ги убил трите ќерки и се пријавил во полиција