(ВИДЕО) Силен земјотрес во емисија во живо: Јако се затресе

Од:

Земјотрес со јачина од 6,1 степени според Рихтеровата скала го прекина преносот на телевизија во живо во Богота, Колумбија.

По земјотресот следеа серија последователни потреси со јачина од 5,6 и 4,8 степени.

На видеото се гледа дека цело студио се тресе, по што гостите станаа и ја напуштија емисијата.

Би можело да ве интересира

Земјотрес во Србија

Земјотресот ја погоди Србија

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала го погоди Чиле

Горан Наумовски

Земјотрес со јачина од 5,8 степени го погоди Бангладеш

Горан Наумовски

Земјотрес ја погоди областа кај Кршко во Словенија

Земјотрес ја потресе централна Италија