ВИДЕО: Шест жртви, од нив две деца во торнадо во САД

Од:

Шест лица, од нив две деца загинаа во торнадо во Ајова. Четири лица се хоспитализирани, една се бори за живот, а три се во тешка состојба.

Двете деца кои ги загубија животите се помлади од пет години – објави локалните власи во областа Медисон која е погодена од торнадото.

Торнадото бееше со јачина ЕФ3 со ветер од најмалку 220 километри на час.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Снимен ударот на торнадо во училиште во Мисисипи

Во торнада во Мисисипи и Алабама загинаа 26 луѓе, а десетици се повредени

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Најмалку 21 загинати во торнадо кое опустоши дел од Мисисипи

(ВИДЕО) Најмалку седуммина загинати во торнадо во САД

ВИДЕО: Околината на Лос Анџелес ја погоди најсилното торнадо во полседните 40 години

Торнадо го погоди јужниот дел на САД, загинаа седум лица