ВИДЕО: Пожар во станбен блок во Лондон, го гаснат 100 пожарникари

Од:

Во источниот дел на Лондон денеска избувна пожар во станбен блок што ги погоди апартманите од приземјето до шестиот кат, објави локалната противпожарна бригада на „Твитер“.

На местото на пожарот се упатени 15 противпожарни возила и 100 пожарникари, пренесува Ројтерс. Портпаролот на полицијата изјави дека во пожарот нема повредени.

Би можело да ве интересира

Највисоко ниво на предупредување за британските бродови во територијалните води на Иран

Додека кралицата спиеше маж провали во Бакингамската палата

Татјана Ташкова

Шпански весник тврди дека тимот на Асанж сакал да го прокриумчари во Русија или Куба

Татјана Ташкова

Трамп: Повеќе нема да имаме работа со британскиот амбасадор

Реакции по објавата дека Иран го надмина нивото на збогатен ураниум

Британски амбасадор во САД: Администрацијата на Трамп е неспособна