Во Манчестер: Полицијата и пожарникарите опколија авион поради закана за бомба

Од:

Британската полиција и пожарникарските екипи реагираа на аеродромот во Манчестер по закана за бомба.

Службите за итни случаи го опколија летот на Емирати од Дубаи, откако тој слета нешто по 19 часот, пренесува Мирор.

Полицијата во Манчестер потврди дека се извршени безбедносни проверки и дека засега не се пронајдени сомнителни предмети.

Од аеродромот во Манчестер вечерва потврдија дека авионот слетал и потврдија дека полицијата го истражува инцидентот.

Би можело да ве интересира

Почина еден од пилотите на рускиот воен авион кој се урна во Ставропол

(ВИДЕО) Авион принудно слета во Белград поради тепачка меѓу патници, мораше да реагира полицијата

Горан Наумовски

Новинарите летале со Бајден во претседателскиот авион и краделе навлаки за перници, чинии…

Предраг Петровиќ

Русија го попречила сателитскиот сигнал на авионот во кој патувал министерот Шапс, тврдат Британците

Авион полн со патници почна да губи висина, голем број повредени

Горан Наумовски

Двајцата пилоти заспале за време на лет во Индонезија, во авионот имало 153 патници