ВИДЕО: Мост во Словачка усмрти четири работници

Од:

Четири лица загинаа, а 14 се повредени во несреќата што се случи вчера во источна Словачка, откако мостот што го бетонираа падна врз нив. Како што пренесува “Риа Новости” мостот паднал на висина од 20 метри, на автопатот близу селото Куринами.

Повредените веднаш биле пренесени со два медицински хелихоптери до најблиската болница, а причната за несреќата се уште е непозната.

Интересен факт е што мостот го гради чешкото претпријатие “Бегл анд Крисл”, кое веќе одговара на суд за трагичната железничка несреќа во која животот го изгубија осум лица, а неколку десетина беа повредени, кај местото Студенка во Чешка.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Американец падна во урнат мост поради инструкции на Гугл мап и се удави

ВИДЕО: Десетмина повредени во судар на трамвај и автобус во Белград

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Несреќа во забавен парк во Франција: Загина тинејџер, девојка е тешко повредена

Најмалку 30 загинати и 60 повредени во железничка несреќа во Пакистан

Едно лице загина, 56 се повредени во несреќа во САД

Горан Наумовски

Маж со електричен велосипед удрил во сообраќаен знак, сега се бори за живот