(ВИДЕО) Експлозија во хотел во Тексас, има тешко повредени

Од:

Дел од центарот на Форт Ворт, Тексас, е затворен по експлозија во хотел. Според првичните информации, постои сомневање дека на експлозијата и претходела истекување на гас, а најмалку 10 лица се повредени.

Како што можете да видите на фотографиите и видеата, делови од столаријата и фасадата се расфрлани низ целата улица. Според последните информации најмалку едно лице е во критична состојба, додека две лица се во тешка состојба.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Експлозија во фабрика за оружје во Арканзас

(ВИДЕО) Eксплозија во Турција, четири лица загинаа, над 20 се повредени

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Втора жртва во експлозијата на бомба во Црна Гора, загинал и член на Шкаљарскиот клан

Горан Наумовски

Еден загинат, неколкумина повредени по експлозија во Цетиње

Горан Наумовски

Силно торнадо носеше се пред себе: Објавена застрашувачка снимка

(ВИДЕО) Најмалку деветмина загинати, а 64 се тешко повредени во експлозија во хемиска фабрика во Индија