ВИДЕО: Експлозии во рускиот град Краснодар

Од:

Експлозии утринава се слушнале и во рускиот град Краснодар, објави локалниот канал на Телеграм База. Инцидентот се случил во 04:17 часот, а нема повредени.

Како што пишува База, градот со милион жители бил нападнат со дронови, по што била активирана противвоздушната одбрана.

Би можело да ве интересира

Воздушна опасност низ Украина

Киев сака Грипен од Шведска и Ф-35 од САД

Сенаторот Ренд Пол: „Америка нема да го спаси Киев“

Предраг Петровиќ

Украина би можела да ја изгуби воената поддршка од уште еден клучен сојузник

Предраг Петровиќ

Русија: Соборивме 22 украински беспилотни летала над Крим и Црното Море

Русија нападна неколку градови во Украина, снема струја во пет региони