ВИДЕО: Двајца повредени во пожарот во Москва, евакуирани 120 лица

Од:

Две лица се повредени во пожарот во деловниот центар „Гранд сетун плаза“, лоциран во западниот дел на Москва, јавија руските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Според Министерството за вонредни состојби, пожарот е локализиран, околу 120 луѓе се евакуирани, 11 се спасени со помош на специјални уреди, а околу 20 се уште се заробени во зградата.

Како што претходно беше јавено, огнот ги зафатил првите четири ката од зградата, а во моментот се врши истрага.

Би можело да ве интересира

Русите се во „експрес лонец“: Украинците со нова полициска тактика „виновна“ за успехот на контраофанзивата на Киев

А1он

Руски функционер од Херсон со жесток напад врз министерот за одбрана: Шојгу да размисли за самоубиство

Ана Ололовска

Вучиќ од Прага: Дали вие ја казнувате Русија или Србија?

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Пропагандистот на Путин, Сатановски: Ќе ги убиеме сите што се против Русија

Ана Ололовска

Украина го повикува светот: Престанете да се плашите од Русите, тие се безнадежни случаи

А1он

Брнабиќ: „Зошто Србија не и воведе санкции на Русија“, тоа ќе биде единствената точка на дневниот ред

А1он