ВИДЕО: Авион во Шпанија влета во силно невреме, патниците врескаат, повраќаат

Од:

Авион кој летал од Аликанте во јужна Шпанија кон островот Мајорка налетал на силна бура, која предизвикала непријатни турбуленции.

Патник во авионот снимал додека леталото се пробива низ невремето. Како што може да се слушне на видеото, луѓето врескаат додека силниот ветер го ниша авионот лево-десно.

Според пилотот, авионот бил потресен од ветрови со брзина од околу 100 километри на час. Не можеле да слетаат на шпанскиот остров и беа принудени да се вратат во Аликанте.

Естела Ортс, патничка во авионот на инстаграм го објави видеото. Напиша дека мислела дека нема да излезе жива. Објаснува дека авионот се тресел и тонел, а луѓето врескале, плачеле и повраќале.

дополнителни му се заблагодарува на пилотот кој ги извлекот од опасната ситуација.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Му ги запалија роговите, па го влечеа по улица-безмилосно малтретирање на бик во Шпанија

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Допре новинарка за задникот во јавување во живо: Уапсен маж во Шпанија

Катерина Ѓуровски

Рубиалес поднесе оставка како претседател на Шпанската фудбалска асоцијација

(ВИДЕО) Снимка од страшните поплави: Пороите носеа луѓе и автомобили, шестмина загинаа

(ВИДЕО) Силен дожд во Шпанија, нема возови меѓу Мадрид и Барселона

Горан Наумовски

Групно силување на тинејџерка на Мајорка: Снимки од нападот пронајдени во телефоните на осомничените

Катерина Ѓуровски