ВИДЕО: Американец се возел 15 километри закачен на шофершајбна од шлепер

Од:

На автопат во американската сојузна држава Флорида, човек облечен во маица и куси панталони, минал 15 километри закачен на шофершајбната од камион со приколка. Тој и возачот на камионот всушност биле сопатници. По меѓусебна расправија, следела пауза на еден паркинг, а човекот по бермуди тргнал пешки по автопатот.

Кога камионот минувал крај него, сопатникот скокнал на хаубата и почнал да удира по шофершајбната со рацете и со челото. Возачот, и покрај ситуацијата, не застанал цели 15 километри. Видеото покажува дека тој дури и се обидува да го оттурне сопатникот од возилото со нагли сопирања и возење лево-десно.

Во еден момент, човекот на хаубата се свртува кон автомобилот откаде што го снимаа настанот, врескајќи: „Јавете се во полиција!“

Лицето со камерата сведочи дека мажот исто така користел метален предмет за да ја скрши шофершајбната. Човекот со крвави раце и глава е задржан в болница на 72-часовна проверка на здравствената состојба. Нема информации за посериозни повреди.

Би можело да ве интересира

САД: Седум милиони заразени со коронавирус

А1он

Иранскиот претседател бесен: Ги обвини САД за „дивјаштво“ поради новите економски санкции

А1он

Бајден: Трамп молчи за диктаторот Лукашенко

А1он

Британија ќе чека да поминат изборите во САД, па ќе одлучи за екстрадицијата на Асанж

А1он

„Њујорк тајмс“: Во Пентагон се разговара за оставки ако Трамп ја употреби армијата против народот

А1он

Втора ноќ протести во САД поради пресудата за убиството на Бријана Тејлор

Ана Ололовска