Силен земјотрес ја погоди северна Италија

Од:

Земјотрес со јачина од 5,1 степени според Рихтеровата скала е регистриран рано утринава во северна Италија, соопшти Американскиот геолошки институт (USGS).

Епицентарот на земјотресот бил на 5,9 километри северозападно од Маради во регионот на Тоскана.

Земјотресот се случил на длабочина од десет километри. Следеа неколку послаби последователни потреси.

Би можело да ве интересира

Во Италија врне снег, ветрот беснее, а се закануваат и поплави

Земјотрес ја потресе централна Италија

(ВИДЕО) Пронајден е лавот кој побегна од циркус во близина на Рим

Во Италија: Лав избега од циркус, се молат жителите да останат дома

Горан Наумовски

Италија воведе гранични контроли со Словенија и Австрија

Електричен автобус излета од пат во Венеција, 15 повредени