Пет работници загинаа во Палермо

Од:

Во несреќа на место во близина на Палермо во Италија загинаа пет работници, а еден е тешко повреден и по интубацијата е пренесен во болница.

Како што објави новинската агенција Анса, несреќата се случила во градот Кастелдачија додека работниците, вработени во компанијата Амап која управува со градскиот водовод и канализација во Палермо, работеле на поправка на канализациониот систем, а не како што првично пријавил, дека паднале во резервоар за вино.

Ова е уште една во низата фатални несреќи на работното место со кои Италија неодамна се справува.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Расправија и тепачка во италијанскиот Парламент

Семејство со три деца со автомобил падна во море, лекарите се борат за животите на мајката и синот

Серија земјотреси во околината на Неапол

ВИДЕО: Надојдена река однесе тројца млади во Италија, им се губи секаква трага

Поплави во Италија: Тројца млади исчезнаа во водата

Предраг Петровиќ

„Јас сум таа ку*ка Мелони, како сте“?

Предраг Петровиќ