Шпанската полиција заплени рекордно количество метамфетамини

Од:

Шпанската полиција откри и заплени 613 килограми метамфетамини.

Операцијата била спроведена во Бадалона, Каталонија, при што се приведени две лица, а уште четворица се приведени вон границите на Шпанија.

Полицијата соопшти дека тоа е најголемо количество запленети метамфетамини во Шпанија.

Би можело да ве интересира

Четворица загинати во невремето во Шпанија, блокирани патишта, затворени училишта

Ана Ололовска

Повеќе од 200.000 домаќинства во Шпанија останаа без електрична енергија поради бурата Глорија

Ана Ололовска

Санчез и нуди на Каталонија референдум за поголема автономија, не за самостојност

Ана Ололовска

Санчез најави средба со лидерот на Каталонија, Тора

Ана Ололовска

Најмалку тројца загинати во невреме во Шпанија

А1он

Втор ден затворен еден од најпрометните аеродроми во Шпанија

Ана Ололовска