Шпанската полиција уапсила Албанец со 30 идентитета

Од:

Шпанската полиција уапсила албански државјанин кој се криел зад 30 различни идентитети. Станува збор за Илир Цени, 32-годишен, кој бил уапсен во Марабела, Шпанија откако при верификација на идентитетот констатирала дека станува збор за фалсификувани документи, јави дописникот на МИА од Тирана.

Откако му биле земени отисоци од прстите, шпанската полиција открила дека станува збор за лице барано со меѓународна потерница, издадена од белгиската полиција, избегано од затвор во 2011 година.

Полицијата на Белгија соопштила дека Цени бил на издржување на затворска казна за разни кривични дела но успеал да избега од затворот во Термонде. Недозволена трговија со дрога, луксузни автомобили, тепачки со нанесување тешки телесни повреди, биле обвиненијата за кои тој бил осуден.

Би можело да ве интересира

ВИДЕО: Шверцерите на мигранти во Европа имаат нова, морничава тактика

Израел го протера шпанскиот амбасадор

Жена од Шпанија се спасила од киднапер кој ја врзал со катанец и синџир околу вратот

(ВИДЕО) Напаѓач му пукаше на шпански политичар во лице во центарот на Мадрид

Горан Наумовски

ВИДЕО: Нетанјаху е надвор од контрола, треба да се изведе пред Хашкиот суд бара шпанска министерка

Драстично се зголемува бројот на загинати во пожарот во Шпанија

Горан Наумовски