Сателитски снимки од нападнатата руска база

Од:

Израелската компанија за сателитски снимки ImageSat International сподели слики за кои вели дека покажуваат трагови од пожар и предмети во близина на авионот Ту-22М во воздухопловната база Дјагилево.

Би можело да ве интересира

Во Москва се урна хеликоптер што го користи Путин

Ана Ололовска

Русија: Украина нападна болница во Луганск

Ана Ололовска

Медведев го коментираше испраќањето тенкови: „Се зголемува можноста за конфликт со Западот“

Ана Ололовска

Украина: Русите сакаа да не измамат со тенкови на надувување, тие се издишаа

Ана Ололовска

Фон дер Лајен: Украина ја има безусловната поддршка од Унијата

Ана Ололовска

Институт за војна: Русите го цензурираат известувањето за војната

Ана Ололовска